ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7539103
*
nr 753 9103
Spegel
Tidigt 1900-tal, slipat glas, höjd: 66
Utrop:
500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:47:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 20:44:14
1
200 kr
10/4 23:53:44
2
800 kr
15/4 17:00:54
3
500 kr
16/4 17:41:17
4
700 kr
16/4 17:51:04
2
Vinnande bud
16/4 17:59:41
4
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte slipat glas spegel speglar tidigt 1900-tal
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 753 9103
Spegel
Tidigt 1900-tal, slipat glas, höjd: 66
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 20:44:14 | 1 | 200 kr |
10/4 23:53:44 | 2 | 800 kr |
15/4 17:00:54 | 3 | 500 kr |
16/4 17:41:17 | 4 | 700 kr |
16/4 17:51:04 | 2 | Vinnande bud |
16/4 17:59:41 | 4 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte slipat glas spegel speglar tidigt 1900-tal
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32